DZIEŃ CZEKOLADY

Dzień czekolady to ulubione święto każdego łasucha. Wypada 12 kwietnia. Tego dnia można odpuścić sobie dietę i pozwolić na kilka kostek, a nawet tabliczkę czekolady. To szczególnie słodkie święto obchodziła również grupa 05.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada, co trzeba z nią zrobić, aby od ziaren kakaowca otrzymać tabliczkę słodkości. Pomógł w tym film, który dzieci oglądały z ogromnym zaciekawieniem. Piosenka Gummy Bear „Czekolada” podbiła serca przedszkolaków i nuciły ją wesoło do końca pobytu w szkole.

Okazało się, że najmłodsi potrafią wyróżnić cztery główne rodzaje czekolady: gorzką, mleczną, deserową, białą. Z własnego doświadczenia wiedziały też, że każda czekolada może być wzbogacona o rozmaite dodatki: orzechy, bakalie, owoce itp. Coraz częściej na rynku można spotkać mniej typowe połączenia, np. czekoladę ze słonymi krakersami, z solą, oreo. Wbrew pozorom, takie pozornie niepasujące do siebie smaki, tworzą razem doskonałe pary!

Ostatnim i chyba najbardziej oczekiwanym momentem przez dzieci była degustacja różnych słodkości zawierających czekoladę oraz czekolad: gorzkiej, mlecznej, białej i z nadzieniem truskawkowym. Pomimo, że dzieci były po śniadaniu słodkości zniknęły w mgnieniu oka. Aby spalić niezbędne kalorie najmłodsi uczniowie postanowili zatańczyć jeszcze układ do piosenki „Chocolate choco choco”.

Statystyczny Polak zjada rocznie ponad 6 kilogramów czekolady, co stanowi równowartość 60 tabliczek czekolady! Od nadmiaru czekolady można nabawić się otyłości, ale spożywana z rozsądkiem zasili nasz organizm w magnez oraz poprawi nam nastrój, dzięki wydzielaniu endorfin. Polecamy każdemu!!!