Świąteczny czas w oddziale przedszkolnym

Boże Narodzenie to najważniejsze i najbardziej rodzinne święto  w roku. Z wielkim zapałem i radością do nadchodzących świąt przygotowywały się dzieci z oddziału przedszkolnego.

Świętowanie Bożego Narodzenia w oddziale przedszkolnym rozpoczęło się od  wykonania ozdób,   przystrojenia  choinki oraz sali lekcyjnej.

W piątek 18 grudnia odbył się klasowy przegląd kolęd i pastorałek. Wszyscy  chętni zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. W nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Dzieci odwiedziły również szopkę betlejemską zbudowaną przy Urzędzie Gminy. Spotkanie przy plenerowej  szopce było okazją, aby przypomnieć   wydarzenie, które miało miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

W świątecznej atmosferze upłynął także  poniedziałek 21 grudnia. W tym dniu dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „ Świąteczny czas” na który złożyły się wiersze o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem oraz kolędy i pastorałki. Wprawdzie na widowni nie było najbliższych, ale wydarzenie to zostało utrwalone. Krótki filmik można obejrzeć poniżej.