WIZYTA W BIBLIOTECE

24 lutego uczniowie klasy 1 i 2 naszej szkoły odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Pawłosiowie - w ramach promocji czytelnictwa i zainteresowania książką. Spotkanie w bibliotece było okazją do poznania bogatego księgozbioru oraz  przypomnienia zasad wypożyczania książek.

Pani Bibliotekarka zaprosiła dzieci do udziału w wyzwaniu czytelniczym, które trwa od 13 lutego do 16 maja 2023 roku. Przedstawiła regulamin oraz  wyjaśniła zadania jakie należy  w tym czasie wykonać. Zachęciła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki.

Podczas wizyty był też czas na  ciche czytanie fragmentów wybranych przez dzieci pozycji. Wszyscy chętni wypożyczyli książki do samodzielnego czytania w domu. Na koniec uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi zakładkami.