ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

„Litwo, Ojczyzno moja, Ty jesteś jak zdrowie,

Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie ...”

czyli potyczki z arcydziełem literatury polskiej i jego ekranizacją – "Pan Tadeusz" A. Mickiewicz

Biblioteka Szkolna w naszej szkole zorganizowała 14 grudnia 2020 konkurs czytelniczo - medialny dla uczniów klas VII a/b i VIII, którego celem była popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów szkoły podstawowej, poznanie tekstu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, poznanie okoliczności powstania „Pana Tadeusza”, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, analitycznego postrzegania i porównywania dzieła literackiego z jego ekranizacją.

Uczniowie biorący w nim udział wykazali się  znajomość całości tekstu Mickiewiczowskiej epopei, a także jej ekranizacji w reżyserii Andrzeja Wajdy. Prace ocenione zostały przez panią Małgorzatę Wrzesień-nauczyciela i bibliotekarza oraz panią Annę Drostek- nauczyciela języka polskiego i bibliotekarza.

Miejsce I

Anna Chrobak klasa VIII

Miejsce II

Maja Kłopot klasa VIII

Miejsce III

Estera Warzybok klasa VIII

NAJPIĘKNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Biblioteka Szkolna w naszej szkole zorganizowała konkurs plastyczny na projekt zakładki do książki dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie operując różnymi technikami plastycznymi, materiały i sposobem ich łączenia. wykazali się duża kreatywnością w tworzeniu swojej zakładki. Prace nadesłane drogą mailową w formie zdjęć zostały przeanalizowane i ocenione pod kątem estetycznym przez panią Martę Mikrut-nauczyciela plastyki-nauczyciele bibliotekarze dziękują za owocną współpracę.

Miejsce  I

Maksymilian Pelc -klasa V,  Seweryn Hajduk-klasa VIIb

Miejsce II

Kinga Warańska-klasa V,  Malwina Kłopot-klasa II

Miejsce III

Weronika Kacperczyk-klasa V, Karolina Bartoszek-klasa V

BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ

najpiękniej przedstawiona przez Weronikę Kacperczyk, uczennicę klasy V.

Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs "Biblioteka moich marzeń". Forma realizacji tematu była dowolna. Uczniowie mogli wykorzystać w realizacji tematu konkursowego zarówno słowo pisane jak i różnorodne techniki plastyczne. Podziękowania za współpracę przy ocenie prac konkursowych dla pani Marty Mikrut-nauczyciela plastyki.