ZDROWO ROSNĘ Z KOWR

15 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. II uczestniczyli w imprezie plenerowej "Zdrowo rosnę" z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. W Baszni Dolnej w Kresowej Osadzie zebrali się uczniowie ze szkół i przedszkoli z terenu powiatów: jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego wraz z opiekunami i wolontariuszami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i konkursów dla uczestników spotkania.

Przedstawiciele naszej szkoły (Oskar i Marcela Dziedzic, Gabriela i Izabela Maszlanka oraz Mikołaj Goń) z pomocą pani Justyny Goń wykonali pracę z owoców i warzyw pt. "Pinokio". Mali artyści zostali docenieni i nagrodzeni sprzętem sportowym dla naszej szkoły ufundowanym przez KOWR OT Rzeszów. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w konkursie "Owoc i warzywo w piosence". Cała grupa za piosenkę "Witaminki, witaminki" została również wyróżniona i nagrodzona.

Na pikniku była również okazja wzięcia udziału w warsztatach kowalskich oraz zajęciach z animatorami. Ograniczony czas i nadmiar atrakcji przygotowanych w tym dniu przez organizatorów nie pozwoliły na skorzystanie z wielu z nich.

Wspaniała pogoda, wspólne zabawy i posiłek przygotowany przez ZSSChiO w Jarosławiu na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników imprezy.