MALI TWÓRCY BAJEK

W związku z tematami realizowanymi na zajęciach dotyczącymi twórczości i wyobraźni, a także zbliżającego się wielkimi krokami Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie klasy II postanowili aktywnie włączyć się w te obchody. Po długich przemyśleniach, w jaki sposób mają to zrobić zdecydowali, że stworzą własną książeczkę- bajkę dla Weroniki. Praca została podzielona na kilka etapów. Początkowo trzeba było określić, kto będzie głównym bohaterem, gdzie będzie toczyła się akcja i co się wydarzy. Po tym jakże trudnym początku, poszło jak z płatka. Każdy wybierał którą część opowieści zilustruje. Zatrudniony także został klasowy kronikarz wpisujący tekst. Dzieci z wielką pasją i zaangażowaniem pracowały dość długo poprawiając i udoskonalając swoje dzieła.

Gotowe prace zostały zalaminowane i połączone, tworząc cudowną opowieść o księżniczce Perełce i jej spotkaniu z niedźwiedziem.