WARSZTATY Z CIEKŁYM AZOTEM

27 lutego 2023 r. dzieci przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie EKOSKOP.

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnego pokazu, w którym nasi podopieczni bardzo aktywnie uczestniczyli. Młodzi odkrywcy poznawali sekrety tajemniczej, dymiącej, bardzo zimnej substancji oraz jej wpływu na różne przedmioty.

Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć jak zamarznięty balon nadmuchuje się sam, kwiat kruszy się tworząc „zielony śnieg”, a gorąca woda doprowadza do powstania bardzo dużej ilości „chmur”.

Prowadzący za pomocą przystępnego dla dzieci języka opowiadał i tłumaczył dlaczego na podłodze nie ma kałuży, dywan nie niszczy się, a ręka nie zamarza (w odróżnieniu od czajnika). W pewnym momencie Pan Tomek połknął balon, który po chwili okazał się być pięknym białym pudlem wykonującym jego polecenia.

Chłopcy z oddziału przedszkolnego zmierzyli swoje siły z zamiarami, ale pomimo ogromnych mięśni, a także pomocy i asyście ochroniarzy nie pokonali siły powietrza.

Dzieci zachwycone powróciły do swoich sal, gdzie rozmowom i dyskusjom nie było końca…