ANDRZEJKI

Tradycją jest, że w wieczór z 29 na 30 listopada przypadają andrzejki. Dzień ten jest zarazem końcem starego i początkiem nowego roku liturgicznego. Andrzejki, potocznie nazywane też ostatkami, stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Impreza taka  odbyła się także w oddziale przedszkolnym.

Dzieci poznały krótką historię tego święta, dawne wróżby andrzejkowe i wierzenia z nimi związane oraz miały okazję pobawić się w zgadywanie imion np. przyszłych żon czy mężów. Uczniowie chętnie brali udział w różnego rodzaju aktywnościach proponowanych przez nauczyciela. Przypominano im równocześnie, że to tylko i wyłącznie zabawa i niczego nie bierzemy na poważnie.

Na zakończenie nadszedł czas na andrzejkową dyskotekę podczas której dzieci prezentowały swoje umiejętności taneczne.

Dzień upłynął bardzo szybko i słodko, dzięki zaangażowaniu i współpracy rodziców, którzy zapewnili słodki poczęstunek. Dziękujemy!