SPOTKANIE Z PANIĄ ALEKSANDRĄ KĄDZIOŁKA

W ramach zajęć z edukacji regionalnej w klasie IV zostało zorganizowane spotkanie z panią Aleksandrą Kądziołka, wieloletnią nauczycielką naszej szkoły. Celem spotkania było przybliżenie uczniom historii, wyglądu oraz warunków nauki w nieistniejącym już budynku szkoły. Wśród wielu barwnych wspomnień pani  A. Kądziołka podkreślała fakt, że jak na dawne czasy  stary budynek był duży, a warunki w nim były całkiem  niezłe. W klasach stały piece kaflowe co powodowało, że pan woźny w zimie wcześnie zaczynał pracę, żeby odpowiednio ogrzać budynek. Dzieci uwielbiały grzać się przy piecu, jak my teraz przy kominku.  Mówiła, że szkoła miała specyficzny klimat i była czyściutka oraz zadbana, a uczniowie chętnie do niej przychodzili. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze wspomnień i bardzo zaciekawiło uczniów. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia, a dzieci niechętnie rozstawały się z gościem, ponieważ spotkanie było doskonałą okazją do poznania historii regionalnej w oparciu o przekaz pokoleniowy.