ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Święto niepodległości obchodzone jest co roku dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 roku.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną przeprowadzenie apelu zostało uniemożliwione, nie oznacza to jednak, że społeczność szkolna nie upamiętniła tego wydarzenia. Włączając się w akcję "Szkoła do hymnu" wszyscy - od przedszkolaków po ósmoklasistów - odśpiewali w swoich salach hymn państwowy. Następnie wysłuchali audycję radiową przygotowaną z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. VIII b zaprezentowali w niej montaż słowno - muzyczny o tematyce patriotycznej.

Jako uwieńczenie najmłodsi członkowie przygotowali krótką część artystyczną, którą obejrzeć można na  filmie poniżej.

Wszystkim uczniom dziękujemy za piękną postawę i aktywne włączenie się do wspólnego świętowania.