PROJEKT Z ZUS

Uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego "Projekt z ZUS", którego celem było budowanie świadomości młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Projekt ma zwrócić uwagę młodzieży na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczania się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnej dbałości o swoją emerytalną przyszłość. Poprzez udział w realizacji projektu gimnazjaliści dowiedzieli się dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek.

Drugoklasiści uczestniczyli w lekcji poświeconej zagadnieniom związanym z ubezpieczeniami społecznycznymi. Następnie przygotowali plakaty, opracowali prezentacje multimedialne, a nawet nakręcili filmik pt. "Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?". Projekt został uroczyście podsumowany 15 grudnia. Gościem specjalnym była Pani Alicja Kochanowicz - Grabuś - pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.