SUKCES UCZENNIC Z PAWŁOSIOWA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Alicja Teper i Oliwia Dubiel - uczennice III klasy gimnazjum ZS w  Pawłosiowie zdobywczyniami wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie. Konkurs został zorganizowany w roku szkolnym 2016/2017. Był on efektem współpracy  z ZUS w ramach programu  zatytułowanego „Projekt z Zus” realizowanego w klasie II gimnazjum pod opieką Agaty Napiórkowskiej.

Drugoklasiści uczestniczyli w lekcji poświęconej zagadnieniom związanym z ubezpieczeniami społecznymi. Następnie przygotowali plakaty, opracowali prezentacje multimedialne, a nawet nakręcili filmik pt. "Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?". Wzięli również udział w szkolnym etapie konkursu na najlepszy plakat. Praca Alicji Teper i Oliwii Dubiel zatytułowana „ Ubezpieczenie dla mnie i dla Ciebie z Zusem będzie nam jak w niebie ” zajęła w nim I miejsce i tym samym awansowała do etapu ogólnopolskiego.

Projekt został uroczyście podsumowany 15 grudnia 2016 roku.  Gościem specjalnym tego wydarzenia była pani Alicja Kochanowicz - Grabuś - pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.

W wakacje do Zespołu Szkół w Pawłosiowie dotarła wiadomość o zdobyciu wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plakatu Alicji Teper i Oliwii Dubiel. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Radość jest tym większa, że wśród wyróżnionych prac znalazły się tylko trzy przygotowane przez uczniów z województwa podkarpackiego.