Integracyjna zabawa opłatkowa

21 stycznia, w niedzielne popołudnie, społeczność naszej szkoły: uczniowie, rodzice i nauczyciele, spotkali się na tradycyjnej zabawie opłatkowej z udziałem osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni przyjaciele wraz ze swoimi opiekunami przybyli do Pawłosiowa zarówno z terenu powiatu jarosławskiego, jak i dalszych okolic.

Zebranych w świetlicy wiejskiej powitała pani dyrektor, która podziękowała gościom i sponsorom za wsparcie finansowe oraz pomoc w zorganizowaniu tegorocznej zabawy. Przypomniała także, że nadrzędnym celem tych spotkań jest integracja osób niepełnosprawnych ze osobami, dla których ich los nie jest obojętny oraz chcą wspólnie przeżywać radosne chwile, przełamując bariery i stereotypy związane z niepełnosprawnością.

Następnie uczniowie przedstawili Jasełka przygotowane wraz z księdzem Tomaszem Garbowskim. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania oraz łamania opłatkiem, które zainicjował ksiądz prałat Jan Jagustyn.

Pełna radosnej zabawy była druga część spotkania, kiedy przy muzyce zdrowi i niepełnosprawni razem miło spędzili czas. Nad całością organizacji czuwały panie: Krystyna Bereza i Maria Węgrzynowska.