ZIMOWISKO

Pierwszy tydzień ferii zimowych - od 11 do 15 lutego 2016 r. -  wszyscy chętni uczniowie Zespołu Szkół w Pawłosiowie  mieli okazję spędzić aktywnie i atrakcyjnie. W ramach zorganizowanego w szkole zimowiska odbywały się zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość wykonywania prac plastycznych, uczestniczenia w zajęciach komputerowych, wycieczkach i rozgrywkach sportowych. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli naszej szkoły i  cieszyły się dużym zainteresowaniem. Odbywały się w godz. 9:00-13:00. Łącznie w czasie ferii wzięło w nich  udział 82  uczniów.

W pierwszym dniu  zimowiska odbyły się warsztaty  plastyczne oraz  zajęcia  komputerowe. Kolejny dzień  upłynął pod znakiem zajęć sportowych . Odbyły się rozgrywki w piłkę ręczną i koszykową  oraz turniej tenisa stołowego. Najmłodsi uczestnicy mieli do dyspozycji salę zabaw, gdzie aktywnie i wesoło spędzili czas. W trzecim dniu  zimowiska na dzieci czekała nie lada atrakcja – wyjazd do Multikina w Rzeszowie. Starsi uczniowie obejrzeli film pt.”Gęsia skórka”, a młodsi  poznali przygody „Misia w Nowym Jorku”. Na zakończenie  wszyscy odwiedzili  Mc Donalda. W czwartek  jedna grupa  uczestników  zimowiska udała się na  wycieczkę  do gospodarstwa agroturystycznego w Radawie. Wprawdzie śnieg nie dopisał, ale przejażdżka wozem po okolicy  czyli kulig „ na kołach” była niemałą atrakcją . Potem było  jeszcze   pieczenie   kiełbasek na grilu, zabawy na świeżym powietrzu   i   przejażdżka na kucyku. Druga grupa uczestników spędziła ten  dzień na sportowo uczestnicząc w rozgrywkach  i zawodach na sali gimnastycznej.  W piątek – ostatni dzień zimowisk  dzieci pojechały na wycieczkę do Jarosławia.  Odwiedziły  podziemia, a tam czekało  na  nich wiele niespodzianek i atrakcji. Zwiedzanie  było okazją do  wspaniałej  zabawy, podczas której można, m.in.:  poczuć bogactwo siedemnastowiecznej kuchni, spotkać kupców z różnych stron świata oraz popłynąć szkutą w dół Sanu i Wisły - przy dźwiękach wioseł oraz śpiewu ptaków.

Chociaż w tym roku  zabrakło śniegu,  to  cały tydzień  zimowiska   minął w wesołej i  przyjemnej atmosferze.