W ZATORLANDZIE

31 maja 2017 - tuż przed Dniem Dziecka, uczniowie klas: IV, V, VI wzięli udział w wycieczce do Zatorlandu. Największą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie parku dinozaurów. W parku ruchomych dinozaurów można było obejrzeć kilkadziesiąt odmian dinozaurów, większość ruchomych i wydających prawdziwe ryki, wszystkie w wymiarach naturalnych. Przy końcu ścieżki dzieci zwiedziły Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Stamtąd ciuchcią wszyscy udali się do parku mitologii. Tam tańczące fontanny, koń trojański oryginalnych rozmiarów z wejściem do jego środka, płynięcie łódką po akwenie, na którym rozmieszczone były na paletach figury z greckiej mitologii - zrobiło na uczestnikach wyjazdu niesamowite wrażenie. Całości dopełniała opowieść o czasach bogów greckich płynąca z głośników. W parku owadów uczniowie zibaczyli kilkanaście ich odmian w zwielokrotnionych wymiarach. Weszli też do Domku do góry nogami-niektórych przyprawił on o prawdziwy zawrót głowy. Ekstremalne wrażenia kontynuowane były na seansie filmowym w kinie 5D. W parku bajek dzieci miały okazję oglądać rekonstrukcje bajek, były tam czarownice, piraci, zamki, rekin, delfin itp. Na zakończenie wyprawy zaplanowano 2 godziny w lunaparku. Szeroka gama atrakcji oraz sklepy z pamiątkami dopełniły całości.

Przygoda z Zatorlandem zakończyła się o 17.30, ale niesamowite wrażenia, wspomnienia i zdjęcia zostały. Do domów uczniowie wrócili o 22.00, zmęczeni, ale szczęśliwi, że mogli przeżyć niesamowitą przygodę w największym w Europie parku dinozaurów i najciekawszym parku rozrywki w Polsce.