PRYMAS TYSIĄCLECIA

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci. Jego punktem kulminacyjnym była  odprawiona 12 września 2021r. msza beatyfikacyjna w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym samym czasie do godności błogosławionej została wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach. Dzień po tych wielkich uroczystościach 13 września 2021 r. nasi uczniowie przedstawili w audycji radiowej życiorys i postać tego wielkiego Polaka. Kardynał Wyszyński - nazywany Prymasem Tysiąclecia - był nie tylko wybitnym przywódcą duchowym, ale i mężem stanu, autorytetem moralnym, duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce.