POWITANIE WIOSNY

Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego w sposób szczególny powitały nadchodzącą porę roku, jaką jest wiosna. W związku z tym wydarzeniem wykonywały wiele czynności, które przybliżały im jeszcze bardziej ten temat. Odbywały się rozmowy na temat zmian zachodzących w przyrodzie, pojawiających się kwiatach, powracających ptakach. Cała grupa wyruszyła również na spacer, aby w okolicy szkoły na własne oczy przekonać się, czy pojawiły się już pierwsze jej zwiastuny.

Dzieci z tej okazji świętowania przygotowały wiersze wiosenne, zaprezentowane podczas przeglądu. Niektóre okazały się bardzo popularne i usłyszeć je można było kilka razy, o czym można przekonać się oglądając film z owego wydarzenia.

Dzięki współpracy, pomocy i zaangażowaniu rodziców udało się także przeprowadzić wiosenny pokaz Eko- mody. Stwierdzić należy, że najmłodsi czują się niesamowicie dobrze na wybiegu 😊 Kreacje były olśniewające i bardzo pomysłowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nie obyło się również bez aktywności plastycznych. Dzieci w ramach projektu Kreatywny przedszkolak- kreatywne dziecko wykonały zadanie „ Stemplowane zwiastuny wiosny”, wykonali plakat Łukasza i Zośki - państwa Wiosnów, a także malowały gliniane figurki wiosennych owadów.

Na zakończenie tygodnia wspólnymi siłami założyliśmy hodowlę roślin w naszej Sali. Czekamy z niecierpliwością na jej efekty.