WĘDRÓWKA Z WIELICKIM SKARBKIEM

28 maja uczniowie klas V, VI i częściowo kl. VII wędrowali 4 km trasą kopalni soli w Wieliczce. Niesamowite widoki potężnych wyrobisk, piękno kaplicy św. Kingi wykutej ludzką ręką w solnych ścianach, pokaz pirotechniczny - zrobiły wielkie wrażenie, które jeszcze wzmocniły ciekawe opowieści przewodników.

W przerwie wycieczki w kopalnianej restauracji uczniowie zjedli smaczny obiad, a następnie przeszli do sali kinowej, by obejrzeć film z efektami 5D o historii soli i wielickiej kopalni. Aby w pełni wykorzystać walory zdrowotne tego miejsca spędzono kilka chwil w tężni solnej. Czas upłynął szybko, ale wrażenia, zakupione na trasie pamiątki i zdjęcia grupowe pozostały.

Ostatnim etapem wycieczki była kolacja w MacDonaldzie. Wszyscy wysiedli z autokaru uśmiechnięci, zadowoleni i w pełni usatysfakcjonowani spędzonym czasem.