TYDZIEŃ WYCHOWANIA

W dniach 13- 17 września w oddziale przedszkolnym obchodzony był tydzień wychowania pt. „W blasku Ojcostwa”. Na początku dzieci opowiadały (na podstawie przyniesionych przez siebie zdjęć) o swoich rodzinach, nazywali jej członków, określali stopień pokrewieństwa oraz opisywali czym się zajmują.

Kolejny dzień był okazją do rozmowy na temat spędzania wspólnego czasu. Na podsumowanie tego działania dzieci pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające czynności, które najchętniej wykonują ze swoimi rodzicami.

Środa to dzień nauki wierszy oraz piosenek. Dzięki owocnej współpracy i talentowi  ks. Stanisława opanowana została piosenka „Tato”.

Kolejny dzień to stworzenie książeczki o swojej rodzinie. Najpierw kolorowanie a potem kolejno rysowanie swoich rodziców i rodzeństwa przysporzyło przedszkolakom nie lada trudności, jednak efekt finalny był  olśniewający. Powstały portrety odzwierciedlające najbliższych w najmniejszych szczegółach. Piątek był dniem podsumowania i nagrania przygotowanego montażu słowno- muzycznego.

Cały tydzień obfitował w liczne aktywności podejmowane przez dzieci a mające na celu zwrócenie uwagi jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina i jaki szczególne miejsce zajmuje w niej Ojciec.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w opanowaniu wierszy oraz przygotowaniu odświętnych ubiorów. Dzieciom za ogrom pracy i włożony wysiłek. Pani Basi za nieocenioną pracę na wszystkich etapach realizacji działań a  Księdzu Stanisławowi za cierpliwość i pomoc przy realizacji nagrania,  którego efekt odnaleźć można pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=CKAeubhJ5eA.