W TEATRZE I TELEWIZJI

15 grudnia 2015 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum uczestniczyli pod opieka nauczycieli w wyjeździe edukacyjnym do Rzeszowa. Najpierw uczestnicy wycieczki obejrzeli w Teatrze Maska spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Była to pełna rozmachu, stylowa, zrealizowana w wiktoriańskim klimacie adaptacja opowiadania Karola Dickensa pod tym samym tytułem. Dzięki bogatej scenografii i efektom specjalnym widzowie mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Następnym etapem była wizyta w Telewizji Rzeszów. Uczniowie poznali warsztat pracy realizatora, akustyka, archiwisty, dziennikarza i innych osób, dzięki którym powstają programy telewizyjne. Obejrzeli też film dokumentujący powstanie oddziału telewizji regionalnej w Rzeszowie.

Na zakończenie uczestnicy  wycieczki zregenerowali swoje siły odpoczywając przy posiłku w McDonald’s. To była naprawdę udana wyprawa!