TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 8 czerwca 2021 r. nasi uczniowie (urodzeni w roku 2008 i młodsi) wzięli udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota „Śladem Bogdana Zająca”. Turniej został zorganizowany na stadionie w Pruchniku, a organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Gmina Pruchnik oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Patronat honorowy nad zawodami sprawował poseł Tadeusz Chrzan.

W turnieju startowało 24 drużyny ze szkół podstawowych z całego powiatu: SP w Rudołowicach, SP w Chłopicach, SP w Wierzbnej, SP w Chotyńcu, SP w Łowcach, SP w Kramarzówce, SP w Jodłówce, SP w Pawłosiowie, SP w Wólce Pełkińskiej, SP w Dobkowicach, SP w Cieszacinie Wielkim, SP Nr 1 w Pruchniku, SP w Surochowie, SP w Skołoszowie, SP w Ostrowie, SP w Makowisku, SP w Tuczempach, SP w Sośnicy, SP w Korzenicy, SP w Zamiechowie, SP w Roźwienicy, SP w Czelatycach, SP w Morawsku, SP w Świętem.

Turniej odbył się w dwóch etapach. Etap pierwszy to rywalizacja w grupach, zaś drugi etap obejmował rywalizację drużyn, które sklasyfikowały się najwyżej w swoich grupach. Nasza ekipa trafiła do bardzo mocnej grupy, w której znalazły się drużyny: SP Nr 1 w Pruchniku, SP w Jodłówce, SP w Cieszacinie Wielkim, SP w Wólce Pełkińskiej, SP w Dobkowicach i nasza ekipa SP w Pawłosiowie.

Po zaciętej i bardzo emocjonującej walce nasi podopieczni ostatecznie odnieśli 2 zwyciestwa i 3 porażki, co wykluczyło nas z dalszej rywalizacji w etapie pucharowym. Pomimo, że większość naszej drużyny to uczniowie klas 4, 5 i 6 to na tle starszych rówieśników zaprezentowali się bardzo dobrze pokazując ducha wali sportowej. Nagrodą za udział były pamiątkowe medale dla każdego uczestnika oraz piłka przekazana przez organizatorów dla każdej ze szkół. Na pochwałę zasługuje postawa naszych zawodników, ich wola walki i zaangażowanie pozwala dawać nadzieję na to, że w przyszłości jeszcze nie raz będziemy się cieszyć sukcesami naszych wychowanków.