DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

27 marca 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawlosiowie zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów klasy VII, które miały na celu przypomnienie twórczości J.R.R. Tolkiena - najsławniejszego autora fantastyki, pisarza, który stworzył świat do dziś tętniący życiem. Wydarzenie miało związek z obchodzonym 25 marca każdego roku Światowym Dniem Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego.  Data wydarzenia nawiązuje do 25. Rethe („marca”) roku 3019 Trzeciej Ery, gdy zniszczony został Jedyny Pierścień, upadła potęga Saurona, a Śródziemie zostało wyzwolone od panowania mrocznych mocy.

Dzieci odczytały wybrane fragmenty dzieła "Hobbit - czyli tam i z powrotem" oraz ulubione cytaty z innych utworów pisarza Władcy pierścieni czy Silmarilliona. Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania różnych ciekawostek z życia Tolkiena.