,,Tacy jak My”- lekcja tolerancji w teatrze

16 marca 2017 r. uczniowie klas IV, V, VI pod opieką wychowawców wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu na  spektakl profilaktyczny pt. „Tacy jak my”. Przedstawienie zostało przygotowane przez teatr „Artenes” z Wrocławia.

Tematem przewodnim widowiska były: szeroko pojęta tolerancja i  potrzeba akceptacji, bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wyznawaną religię czy stan zdrowia.

Twórcy spektaklu do zobrazowania poruszanych kwestii społecznych wykorzystali utwory znajdujące się w kanonie lektur. W działaniach bohatera można było rozpoznać postaci z   „Małego Księcia”, ,,Tego obcego”, „Tajemniczego ogrodu”,   „Braci Lwie Serce”, „Oskara i pani Róży”. Uczniowie z uwagą śledzili rozwój zdarzeń dziejących się na scenie. Byli przejęci  losami zbuntowanego bohatera – nastolatka, który zrozumiał, że „życie to nieustanna wędrówka, a najciekawszą jej częścią są ludzie, których podczas niej spotykamy”.