Zespół Szkół w Pawłosiowie

DZIEŃ RODZINY

4 czerwca 2019 r. w grupie 05 został zorganizowany Dzień Rodziny. Po wielu przygotowaniach i próbach, na specjalne zaproszenie dzieci  do szkoły przybyli rodzice.

Część artystyczną poprzedziło krótkie przywitanie  i zapowiedź tego, co się wydarzy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Marzenie biedronki”. Po tańcu z pomponami, kończącym występ rodzice otrzymali laurki oraz drobne prezenty przygotowane własnoręcznie przez dzieci. Następnie  do przysłowiowej „kawki” przygotowany został seans filmowy, o tym, co wydarzyło się u pięciolatków od początku roku szkolnego. Relaks ten nie trwał jednak długo, gdyż dla rodziców zostały przygotowane zadania. Pierwsze należało do zgromadzonych Tatusiów, którzy mieli w trakcie 3minut narysować portret swojego dziecka, korzystając wyłącznie z zawartości piórnika, który otrzymał. W większości były to jednak prace monochromatyczne. Na wystawę prac zapraszamy serdecznie do naszej Sali.
Następnie Mamusie z całych sił nadmuchiwały balony, choć niektóre były bardzo oporne, wszystkie prędzej czy później pękły.

Kolejne zadanie to odszukanie swojej podobizny wśród wystawy portretów przygotowanych przez dzieci. Wbrew pozorom, tylko nielicznym nie sprawiło to problemu.

Rozpoznawanie dzieci, a dokładnie ich części ciała na zdjęciach to kolejna atrakcja przygotowana dla rodziców, która przyniosła wiele radości i uśmiechu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Najłatwiejsze jednak okazało się rozpoznawanie dzieci po nagraniach głosowych. Tu wszyscy jednogłośnie wskazywali swoje pociechy.

Po tych wszystkich wrażeniach i zabawach nastąpił moment relaksu, rozmów, poczęstunku  i cieszenia się bycia razem. Takie zakończenie dnia okazało się być strzałem w dziesiątkę, gdyż wszyscy wychodzili z naszej Sali uśmiechnięci i zadowoleni.

Projekty

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony