WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W czwartek 26 września 2019 r. uczniowie kl. I - III szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach pomocna jest straż pożarna, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, i to nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.