SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

W dniu 14.12.2018r w naszej szkole w ramach działań konkursowych „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” odbyły się zajęcia ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Jarosławia. Tematem zajęć były bezpieczne zabawy zimowe, zagrożenia związane z tym okresem oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. W zajęciach wzięli udział nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów pięciolatków, sześciolatków oraz klas I-III SP.

Podopieczni wysłuchali na czym polega praca strażaka zwłaszcza w okresie zimowym, przypomnieli sobie numery alarmowe, poznali, a także pooglądali i dotykali sprzętu strażackiego oraz stroju. Najbardziej przypadło im do gustu ubieranie kasku oraz kurtki, w której każdy chciał sobie zrobić zdjęcie. Odbyły się również praktyczne zajęcia zakładania kołnierza ortopedycznego, okrywania „folią życia” oraz co najważniejsze pokaz i próba wykonania przez dzieci wyjścia z wody, gdy załamie się pod nami lód, a także udzielenia pomocy komuś w takiej sytuacji. Jednakże zostało podkreślone nie jednokrotnie, że nie wolno przebywać i wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, jeziora czy rzeki.

Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni wizytą strażaków, a na ich twarzach królował uśmiech.