POŻARNICZY KONKURS PLASTYCZNY

29 grudnia 2021 r. odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu gminnym. Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzież ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnej, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Uczestnicy konkursu mogli stosować najróżniejsze techniki przedstawiające własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej, jak również ratownictwo specjalistyczne, akcje ratowniczo-gaśnicze, ćwiczenia, szkolenia, zawody.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży, a prace oceniane były w trzech grupach wiekowych: przedszkola, kl. I-IV, Kl V-VIII szkół podstawowych. Prace oceniane są etapowo, począwszy od eliminacji środowiskowych, gminnych powiatowych, wojewódzkich i finał centralny. Do konkursu gminnego ogółem wpłynęło 62 prace.

Do dalszego powiatowego etapu wyróżniono po 5 prac z poszczególnych grup wiekowych. Naszą szkołę będą w kolejnym etapie reprezentować: Wiktoria Majkut, Weronika Kacperczyk, Julia Wrzecionek i Maja Wikiera. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 18 marca 2022 r. w szkolnej bibliotece.