Zespół Szkół w Pawłosiowie

SPRZĄTANIE ŚWIATA

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" - pod takim hasłem odbyła się 26 akcja Sprzątania świata. Jej celem jest zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, nie zaśmiecać i nie niszczyć środowiska.

20 września 2019 r. szkolna rozgłośnia radiowa wyemitowała audycję ekologiczną, w której uczniowie przypomnieli o potrzebie segregowania odpadów w szkole i w domu oraz zapoznali wszystkich z filozofią "Zero Waste" - co znaczy dosłownie "zero odpadów", "zero marnowania".

Tematy ekologiczne podejmowane były na lekcjach oraz na świetlicy szkolnej. Uczniowie tworzyli plakaty i rozmawiali o potrzebie ochrony środowiska.

Uczniowie kl. VI a to "wielcy zbieracze". Mimo, że wieś wydaje się czysta, udało im się wypatrzeć w przydrożnych rowach i innych zakątkach zagubione szklane i plastikowe butelki. Z ogromnym zaangażowaniem i dokładnością penetrowali centrum wsi, o czym świadczy wypatrzona w trawie porcelanowa figurka, która została przekazana do Regionalnej Izby Pamięci. Po powrocie do szkoły odbyła się segregacja śmieci.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska, żyjmy według zasady "Szanuję, nie śmiecę, daję drugie życie odpadom i niepotrzebnym przedmiotom".
Projekty

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony