Spotkanie z panią Pauliną Wywłoka

Nasza szkoła posiada krajowy certyfikat „Szkoły promującej zdrowie”, a to oznacza, że w swoich działaniach prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności.

O zdrowie należy dbać od najmłodszych lat. U podstawy piramidy zdrowia znajduje się aktywność fizyczna – rozumiana nie tylko jako typowy sport ale także: chodzenie po schodach, spacery, bieganie itp. W związku z tym do oddziałów przedszkolnych został zaproszony specjalny gość Pani Paulina Wywłoka- wielokrotna zwyciężczyni wielu biegów, maratonów oraz ultramaratonów.

Nasz gość opowiedział o swojej wielkiej pasji do biegania, trudzie, jaki trzeba podejmować każdego dnia dbając o dietę oraz przeprowadzając codzienne treningi. Pani Paulina przywiozła ze sobą nieliczną część swoich medali oraz pucharów. Opowiedziała o najciekawszych biegach oraz np. czasie wbiegnięcia na Tarnicę i zbiegnięcia z niej .  Dzieci z zachwytem spoglądały na trofea i zaciekawione zadawały wiele pytań. Podczas rozmowy dowiedziały się także jak wygląda ekwipunek biegacza, który mogły przetestować.

Finałem spotkania była profesjonalna rozgrzewka przeprowadzona przez biegaczkę oraz zawody. Wśród chłopców najlepszy okazał się Ksawery Wota (gr 05), natomiast najszybszą dziewczynką była Julia Opielowska (gr 06). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody. Oby przydały się w przyszłości, bo kto wie, może z murów naszej szkoły wyjdzie kiedyś jakiś medalista? A może już w niej dorasta? Trzymamy kciuki…

Pamiętajmy! Codziennie na aktywność fizyczną powinniśmy poświęcić przynajmniej 30-45 minut.