Opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania

Na początku szkolnego każda z klas oraz grup przedszkolnych naszej szkoły opracowała swój własny wewnętrzny klasowy kodeks zachowania. Każdy uczeń mógł wskazać co według niego powinno znaleźć się w takim kodeksie, został również zobowiązany do jego przestrzegania. Po przeanalizowaniu klasowych kodeksów, wielu pogadankach oraz części przeprowadzonych zadań konkursowych powstała Szkolna Karta Zasad Dobrego Wychowania. Przygotowaniem księgi w której znalazły się wszystkie zasady, podjęli się uczniowie klasy VI. Na jednej z godzin wychowawczych pracując w  5 grupach stworzyli piękną księgę ozdobioną rysunkami i kolorowymi obrazkami. W księdze  zapisano  najważniejsze zasady dobrego zachowania które powinien znać i respektować każdy uczeń. Wszyscy zgodnie   punkty są równie ważne, przestrzeganie punktualności, bycie miłym i uprzejmym, kulturalne odzywanie, stosowne ubieranie się itd.

Szkolna Karta Zasad Dobrego Wychowania zawisła w szkolnym holu na  gazetce poświęconej tematyce dobrego wychowania. Każdy uczeń, rodzic czy gość może obejrzeć Kartę a przy okazji poczytać ciekawe informacje umieszczone na gazetce.