PARADA SCHUMANA

21 maja 2016 r. uliczkami wokół jarosławskiego Rynku już po raz kolejny przeszła niezwykle barwna i radosna Parada Schumana, której głównym organizatorem było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. W Paradzie wzięły udział dzieci i młodzież zrzeszona w Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Tegoroczna parada została uzupełniona imprezą charytatywną pod hasłem „Na zdrowo, na sportowo dla seniorów", zorganizowaną przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu w ramach projektu edukacyjnego „Młody Obywatel na sportowo".

Podczas  trwania imprezy  na  scenie odbywały się występy artystyczne dzieci i młodzieży, wśród nich swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Katarzyna Bobowicz. Nowością był wspólnie wykonany taniec „Belgijka". Wzięło w nim udział ponad 190 osób. O godz. 16.oo rozpoczęła się dyskoteka z eksplozją kolorów, po której cały jarosławski rynek i niemal wszyscy uczestnicy Parady Schumana, zmienili się w piękną i kolorową tęczę.

Organizatorzy przygotowali konkursy - w konkursie "Rodzina największe dobro zjednoczonej Europy" nasza szkoła zajęła III miejsce oraz wiele atrakcji: mobilne studio fotograficzne, bańki mydlane, wesołe miasteczko, gry, zabawy, zjeżdżalnie oraz wypieki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących.