W SCHRONISKU "ADA"

W dniu 13.12.2018r. uczniowie naszej szkoły, którzy wsparli ogólnoszkolną zbiórkę karmy dla zwierząt w nagrodę wyjechali na wycieczkę do schroniska „Ada” w Przemyślu. Zbiórka została zorganizowana w ramach działań konkursowych świetlicy szkolnej  „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”, a temat zajęć to „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

Po przybyciu na miejsce nasza karma została zważona i okazało się, że udało nam się zebrać aż 65 kilogramów - za co zostaliśmy bardzo pochwaleni. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom, ponieważ jest to Wasza zasługa.

Następnie poznaliśmy historię lecznicy, dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się wobec zwierząt, pooglądaliśmy  prestiżową nagrodę jaką przyznano temu ośrodkowi i rozpoczęliśmy zwiedzanie sal pogotowia ratunkowego. Były to między innymi: sala operacyjna, sala gdzie wykonuje się prześwietlenia zwierzętom, sala w której podopieczni lecznicy poddawani są zabiegom pielęgnacyjnym takim jak mycie, strzyżenie oraz sala w której bada się zwierzęta i podaje różne leki. Na zakończenie wybraliśmy się na zwiedzanie zewnętrznej części ośrodka, gdzie między innymi chodziliśmy miedzy 72 bocianami, a najbardziej odważnym i przyjaznym okazał się bocian Napoleon, który bez oporów kroczył między nami. Widzieliśmy również sowę i orły. Poznaliśmy najmniejszego pieska, który w tej chwili przeznaczony jest do adopcji. Były też żółwie i lis, ale schowały się przed śniegiem i zimnem. W nagrodę za dobre zachowanie najmłodsze dzieci zrobiły sobie zdjęcie w koszulkach z logo schroniska. Wszyscy podopieczni zgodnie uznali, że była to fajna przygoda, która dostarczyła wielu wrażeń.