RAJD ROZTOCZE

Gimnazjaliści wzięli udział w Rajdzie Roztocze, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie ze szkół promujących zdrowie Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, który odbył się w dniach 29 września - 1 października. Celami rajdu było: zapoznanie i integracja społeczności różnych szkół promujących zdrowie, zaznajomienie z krajobrazem, historią i ciekawymi zabytkami Roztocza, upowszechnienie zasad wypoczynku na świeżym powietrzu i zdrowego odżywiania, rozwijanie krajoznawstwa i turystyki pieszej, prezentacja talentów artystycznych i sportowych, praktyczna promocja zdrowego stylu życia. Uczestnicy rajdu wzięli udział w warsztatach "Kreatywne zwiedzanie" w Muzeum Kresów w Lubaczowie, zwiedzili Wielkie Oczy z przewodnikiem, w Gorajcu zwiedzili cerkiew oraz przeszli ekologiczną ścieżką przyrodniczo - edukacyjną. W programie wyjazdu znalazły się również: warsztaty z promocji zdrowia m.in. "Zielne gotowanie - Zielono mi", konkurencje sportowe, gry, zabawy i tańce grupowe oraz wspólne śpiewanie.