W RESTAURACJI

1 lutego 2019 r. w ramach konkursu "Szkoła dobrego wychowania", a także doradztwa zawodowego, uczniowie z grupy 06 oraz klasy 1 i 2 odbyli wycieczkę do restauracji "Klasyczna" oraz Miejskiej Biblioteki w Jarosławiu. W restauracji zostały zorganizowane dla uczniów zajęcia mające na celu przybliżyć im zawód kelnera, restauratora i menagera restauracji. Przede wszystkim mieli możliwość zapoznać się zasadami „Savoir Vivre” przy stole. Dzieci uczyły się m.in. jak zachować się w takim miejscu, poprawnie nakryć do stołu, składać serwetki itp. Uczniowie zostali poczęstowani herbatką oraz pysznymi ciastkami, dzięki temu mogli również poczuć się jak prawdziwi goście restauracji.

Drugim punktem wyjazdu były odwiedziny Miejskiej Biblioteki. Uczestniczyliśmy tam w seansie edukacyjnym 3D dotyczącym podwodnego świata, żyjących tam zwierząt i roślin. Pełni nowych wrażeń i umiejętności wróciliśmy do szkoły.