Spotkanie z fizjoterapeutą

21 listopada 2017 grupę pięciolatków odwiedził jeden z tatusiów. Ze względu na to, że w tym tygodniu rozmawiamy o zdrowiu oraz temu co mu zagraża na zajęcia został zaproszony pan Tomasz Domka zajmujący się fizjoterapią.

Dzieci miały okazję do zapoznania z zawodem, którego dotychczas nie znały. Pan Tomasz opowiedział o tajnikach swojego zawodu oraz przyniósł ze sobą różne przyrządy, które wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Najpierw z dystansem i niepewnością dzieci spoglądały na zaproszonego gościa, jednak po chwili z ochotą ćwiczy m.in. na piłce, berecie czy ze ściskaczami. Śmiałkowie dali przykleić sobie „tejpy”, ćwiczyli na podwieszkach i dali podpiąć się do impulsów elektrycznych, które same poruszały ich palcami.

Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki z przykładowymi ćwiczeniami i gorącymi brawami podziękowały za to jakże fascynujące spotkanie.