ZAWODY - PIŁKA RĘCZNA

26 stycznia 2018 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt zorganizowanych w hali sportowej MOSiR w Jarosławiu. Nasze szczypiornistki wywalczyły II miejsce, rozgrywając mecze z trzema najlepszymi zespołami z całego powiatu jarosławskiego: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku, Szkoła Podstawowa w Rozborzu Długim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu.

Naszą szkołę jak i gminę Pawłosiów reprezentowały uczennice klasy VII szkoły podstawowej (Brud Amelia, Dubiel Natalia, Górska Nikoletta, Lonc Weronika – zdobyła 1 bramkę, Pysz Emilia – bramkarz) oraz uczennice gimnazjum (Kiwacka Gabriela, Płocia Julia – zdobyła 8 bramek, Teper Alicja – zdobyła 7 bramek, Wilczak Wiktoria – zdobyła 17 bramek).

Zawody sportowe rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce nasza drużyna wygrała mecze z SP 1 Pruchnik (IV miejsce) 14:9 oraz z SP Rozbórz Długi (III miejsce) 10:7. Natomiast nie udało się pokonać zespołu z SP 2 Jarosław (I miejsce) przegrywając zaledwie jedną bramką 9:10. Naszym zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.