Powiatowa amatorska liga piłki ręcznej dziewcząt

pod patronatem Starosty Jarosławskiego.

Do udziału w powiatowej amatorskiej lidze dziewcząt powiatu jarosławskiego przystąpiło cztery drużyny: SP Pawłosiów, Jedynka Pruchnik, Fortis Rozbórz Długi oraz SPR JKS Jarosław.

Celem powiatowej Ligi Piłki Ręcznej  jest:

• Popularyzacja piłki ręcznej w środowisku lokalnym,
  • Podnoszenie sprawności fizycznej,
  • Integracja społeczna,
  • Rywalizacja w duchu fair-play.

W ramach Ligi odbyło się 5 turniejów w których drużyny zagrały systemem każdy z każdym.

Uroczyste zakończenie rozgrywek, odbyło się 17 grudnia 2019r., podczas którego zawodniczki otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, wręczone przez Pana Starostę Stanisława Kłopot, skarbnik powiatu Agnieszkę Mroczka i Prezesa Powiatowego SZS w Jarosławiu Krzysztofa Czerkas.

Wyróżnione zawodniczki z naszej drużyny: Maja Kłopot, Urszula Harpula.

Udział w turniejach dla naszych uczennic był szansą na sprawdzenie swoich umiejętności, wytrzymałości oraz nawiązanie nowych kontaktów z rówieśnikami z poza terenu naszej gminy. Uczestnictwo w turniejach dało również zawodniczkom przygotowanie emocjonalne, które jest kluczowym elementem w czasie meczu.

Klasyfikacja:

Jedynka Pruchnik 43 pkt

SPR JKS Jarosław 23 pkt

Fortis Rozbórz Długi 12 pkt

Pawłosiów 12 pkt

Wszystkim dziewczynom dziękujemy za zaangażowanie, serce włożone w grę i wylany pot. Mamy nadzieję, że za rok bogatsi w doświadczenia, również będziemy mogli wziąć udział w tych turniejach.

Opiekunami grupy byli p. Arkadiusz Zawalski i p. Justyna Ciechuń.

Powiatowa amatorska liga piłki ręcznej dziewcząt została objęta patronatem Starosty Jarosławskiego. Zdjęcia również z tego wydarzenia można zobaczyć na facebooku na profilu pana Starosty Stanisława Kłopot.