POKAZY ELEKTROTECHNICZNE

22 marca 2018 r. do grupy przedszkolaków został zaproszony nauczyciel przedmiotów technicznych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu p. Damian Korecki wraz z dwoma uczniami.

Przygotowali oni dla naszych dzieci pokazy z zakresu elektrotechniki, elektroniki oraz informatyki. Na początek dzieci miały okazję dowiedzieć się i sprawdzić czym jest światłowód. Okazało się, że rzeczywiście ten cieniutki przewód wykonany ze szkła kwarcowego przewodzi światło, a podłączony do przetworników elektryczno- optycznych umożliwia porozumiewanie się ze sobą za pomocą zwykłych słuchawek i mikrofonów.

Drugą atrakcją był pokaz robotów. Te małe, zwinne urządzenia opanowały na chwilę nasz dywan dając wiele powodów do radości wszystkim nawet najmłodszym. Każdy chętny miał okazję pokierować takim Makeblockiem.

Dzieci miały tez okazję zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje drukarka 3D złożona przez uczniów ZSTiO. Efektem jej pracy był klocek który powstał na ich oczach.

Ostatnim punktem programu były drony, które sprawiły dzieciom chyba największą radość. Na początku podchodziły do nich z dystansem, ale kiedy zaczęły wywijać fikołki i ich zaczepiać nasi uczniowie rozfikali się (słyszała nas chyba cała szkoła) i wszelakie opory ustały. Najmłodsi uczniowie mogli też spojrzeć na salę z perspektywy drona przez specjalne gogle.

Zadowolone dzieci powróciły do swoich sal, uprzednio obdarowane wizerunkiem misia z wdzięcznym napisem „Od ZSTiO dla przedszkola”.