MARZYCIELSKA POCZTA

Podczas obchodów dnia uśmiechu została zainicjowana akcja „Marzycielskiej poczty”. Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.

Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszające.

W naszej szkole w akcję włączyły się grupy 05, 06, klasy I oraz III SP. Za piękne prace oraz drobne upominki serdecznie dziękujemy. Paczka została wysłana. Teraz oczekujemy na informację zwrotną. Profil naszego wybrańca będzie śledzony na bieżąco.

Informujemy jednocześnie, że to nie koniec tej inicjatywy. Patrząc na zaangażowanie dzieci, ich pasję przy wykonaniu prac oraz serce, które w to włożyły chcemy kontynuować taką formę pomocy, wsparcia i dawania powodu do uśmiechu innym chorym dzieciom.