Zespół Szkół w Pawłosiowie

PIKNIK NAUKOWY

31 maja 2019 r. uczniowie grup przedszkolnych 05 i 06 oraz klas I i II uczestniczyli w pikniku naukowym organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Po przyjeździe na miejsce cała grupa została podzielona na dwie mniejsze i otrzymała swojego opiekuna- starszego kolegę uczącego się tam.

Pierwszym punktem dla grupy młodszej było kolorowanie i ozdabianie logo „Mechanika”, malowanie buziek i tworzenie konstrukcji z klocków. Następnie dzieci otrzymały zaproszenie na poczęstunek, z którego chętnie skorzystały. Potem,  na ostatnim piętrze na dzieci czekali już nauczyciele- informatycy. Nasi uczniowie mieli możliwość pracy na komputerach i wirtualnego spaceru po budynku szkoły. Na zakończenie musieli popisać się wiedzą i spostrzegawczością w Quizie wiedzy. Następnie została stworzona dla dzieci możliwość samodzielnego kierowania robotami. Przejazd slalomem okazał się nie lada wyzwaniem.

W kolejnej Sali oczekiwał pan Grzegorz, zajmujący się cyfrową grafika komputerową. Pokazał uczniom w jaki sposób powstają plakaty, ulotki, zaproszenia i wizytówki.

Na Sali gimnastycznej  także nie obyło się bez wrażeń. Przygotowane tam zostały stoiska z goglami vr, urządzeniami midi, pokazami chemicznymi, fizycznymi oraz zautomatyzowanym modelem linii transportowej. Dzieci zafascynowane pokazami nie chciały od nich odchodzić.

Na zakończenie dzieci miały możliwość relaksu na dmuchanych zjeżdżalniach, które zostały dla nich przygotowane.

Projekty

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony