DZIEŃ LICZBY PI

20 marca 2019 r. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu zorganizowała IV Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi "PajDej". W tym dniu zaproszono 60 uczniów kl. III szkół podstawowych z Jarosławia i okolic do udziału w konkursie matematycznym "PajDej". Trzyosobowy zespół z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Żyła, Aleksandra Wróbel i Maksymilian Pelc zmagali się z zagadnieniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatora. Konkurs przebiegał w atmosferze przyjaznej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

W tym dniu odbyła się również prelekcja dla nauczycieli "Konieczność zachowania ciągłości w edukacji matematycznej dzieci na przykładzie liczenia i rachowania", którą przeprowadził gość specjalny prof. zw. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska.