PARADA SCHUMANA

20 maja uczniowie naszej szkoły wraz z mieszkańcami Jarosławia i okolic wzięli udział w barwnym korowodzie świętując wspólnie Dzień Europy. Podczas uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie różnych konkursów. W konkursie "Największe gwiazdy europejskiego sportu" uczennice kl. VI - Sandra Babiś, Sandra Zielińska, Weronika Lonc, Wiktoria Bartoszek i Emilia Pysz otrzymały wyróżnienie. Katarzyna Bobowicz na scenie zaprezentowała "Piosenkę w języku narodowym" pt. "Chcemy marzyć".

Podczas imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji takich jak: wesołe miasteczko, gry i zabawy plenerowe, malowanie twarzy. Można było również zrobić sobie zdjęcie z makietami strojów z elementami zdobnictwa europejskiego, wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego i degustacji potrawy regionalnej.

Wspólną zabawę na płycie jarosławskiego Rynku zakończono tańcem "Belgijka".