Pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny

W piątek  przed Uroczystością Wszystkich Świętych dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły spacer po miejscowości śladami miejsc pamięci znajdujących się w pobliżu szkoły. Celem wycieczki było poznanie mieszkańców wioski ,którzy oddali życie w obronie ojczyzny oraz uczczenie ich pamięci. Spacer rozpoczął się od pomnika z tablicą upamiętniającą żołnierzy I wojny światowej. Potem był pomnik rodziny Czerwonków, tablica poświęcona żołnierzom kampanii wrześniowej oraz obelisk upamiętniający Franciszka Piątkiewicza - policjanta rozstrzelanego w Twerze. W każdy z tych miejsc dzieci poznały krótką historię wydarzenia oraz zapaliły znicze. Spacer był wspaniałą okazją do poznania historii naszej małej ojczyzny jaką jest Pawłosiów.