ORSZAK TRZECH KRÓLI

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli jak co roku w Orszaku Trzech Króli. Dołączyli oni tradycyjnie do niebieskiego Orszaku Afrykańskiego wyruszając z placu kościoła O. Reformatów.

Udział w uroczystości jest ważną lekcją przekazującą młodym ludziom polskie tradycje i wartości chrześcijańskie. Scenariusz Orszaku nawiązywał do tradycji jasełek i był oparty na przekazie Biblijnym. Tegoroczne orszaki w Polsce i na Świecie odbywały się pod wspólnym hasłem "Pokój i dobro". Natomiast w Jarosławiu Orszak zawierał dodatkowo wiele akcentów z historii Polski, w której wiara i patriotyzm kształtowały tożsamość naszej Ojczyzny. Jarosławski Orszak Trzech Króli wyruszył z czterech stron miasta i zakończył się przy stajence na Rynku – w lokalnym Betlejem, gdzie jednym z najważniejszych elementów było podzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie dla całego Miasta. Cały Orszak zakończył się też duchowym przesłaniem.