W NADLEŚNICTWIE

24 września uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy II wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Nadleśnictwie Jarosław. Spotkanie prowadzone było w Izbie Edukacji Leśnej przez pracownika nadleśnictwa pana Wiesława Kruk, który zapoznał uczniów z pracą leśnika. Omówione zostały poszczególne czynności wykonywane przez leśników przy planowaniu, zalesianiu, pielęgnowaniu lasu i pozyskiwaniu drewna. Leśnik przypomniał zasady zachowania się w lesie, warstwową budowę lasu, a także zwierzęta, które można tam spotkać. Wykorzystane były różne pomoce naukowe, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się okazy zwierząt. Następnie leśnik zabrał uczniów na ścieżkę dydaktyczną "Od drzewa do drewna", gdzie odbyły się praktyczne ćwiczenia z rozpoznawania drzew i roślin. Po spacerze i gorącej herbacie dzieci miały za zadanie poukładać puzzle przedstawiające różne gatunki drzew.

Wycieczka do Nadleśnictwa Jarosław okazała się przeżyciem pełnym przyrodniczych wrażeń.