MISTRZOSTWO POWIATU JAROSŁAWSKIEGO
W MINIKOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

03.02.2016r. w Radymnie zostały rozegrane zawody w minikoszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z Powiatu Jarosławskiego: Szkoła Podstawowa nr 6 z Jarosławia, Szkoła Podstawowa z Radymna, Szkoła Podstawowa z Laszek, Szkoła Podstawowa z Makowiska, Szkoła Podstawowa z ZS w Pawłosiowie.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie w pierwszych trzech meczach zademonstrowały swoje wysokie umiejętności pokonując rywalki bez większych problemów. Pawłosiów – Jarosław 13:7, Pawłosiów – Laszki 18:0, Pawłosiów- Radymno 36:2.

Dzięki 3 zwycięstwom nasze uczennice walczyły o 1 miejsce z ekipą z Makowiska. Podczas tego meczu dziewczyny oprócz swoich zdolności pokazały również wielkiego ducha walki. Mecz był bardzo wyrównany i do ostatnich sekund nie było wiadomo kto zwycięży. Mimo, że emocje były duże, dziewczęta starannie realizowały założenia taktyczne, dzięki czemu po pasjonującym finale pokonały przeciwniczki 9:8 zdobywając tym samym Mistrzostwo Powiatu Jarosławskiego.

Po zawodach odbyło się uroczyste zakończenie, wręczenie dyplomów oraz pucharów.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek.