SPOTKANIE Z MISJONARZEM

9 października naszą szkołę odwiedził misjonarz ks. Łukasz Hołub. Pochodzi z Archidiecezji Przemyskiej, parafia Wierzbna. Po 2 latach pracy duszpasterskiej w Sarzynie koło Leżajska zgłosił się na wyjazd na misję. W 2015 roku rozpoczął przygotowanie misyjne w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Od czerwca 2016 roku przebywa na misjach
w Wikariacie Apostolskim Zamora- Chinchipe w południowo-wschodnim Ekwadorze.

W lipcu 2017 roku został proboszczem Sanktuarium pw. Matki Bożej z Fatimy w Valladolid w południowej części Wikariatu.

Podczas spotkania opowiedział dzieciom o tym, jak został misjonarzem, z jakimi problemami się zmaga oraz jak wygląda życie ich rówieśników w odległym Ekwadorze. Dzieci z zachwytem oglądały prezentowane zdjęcia, podziwiały widoki oraz miały możliwość zadania pytań.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę oraz poświęcony czas.