MAJÓWKA MISYJNA

Dnia 9 maja 2017 roku trzydziestu sześciu uczniów z naszej szkoły pod opieką katechetów i nauczycieli wzięło udział w „Majówce Misyjnej” zorganizowanej przez siostry Klawerianki z Krosna pod hasłem: IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ….

„Majówka” rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice Trójcy Przenajświętszej w Krośnie.  Przy wejściu do kościoła dzieci otrzymały szarfy w różnych kolorach, z wydrukowanymi imionami i nazwiskami misjonarzy oraz miejscem ich pracy.

Gośćmi  spotkania byli  siostra Jolanta Burdak, od wielu lat  pracująca  na misji w Afryce, siostry z Wysp Zielonego Przylądka  oraz ks. Benvindo z Cabo Verde.

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy w barwnym  pochodzie przemaszerowali z flagami państw misyjnych z kościoła do hali sportowej. Tu  czekały na dzieci  różne atrakcje: domki misyjne, malowanie twarzy, robienie fryzur misyjnych, szkoła misyjna, zawody sportowe oraz loteria fantowa z której dochody przeznaczone zostały na przedszkole w Cabo Verde w Afryce. Uczestnicy  majówki mieli   okazję  napisania listów do rówieśników w Afryce, które w lipcu zostaną zabrane przez wolontariuszy udających się do pracy na Czarnym Lądzie.

Na zakończenie "Majówki Misyjnej" odbyło się losowanie numerków z loterii fantowej, której główną nagrodą był rower. Potem błogosławieństwo kapłańskie, pamiątkowe zdjęcie z misjonarzami i powrót do domu.