MAJÓWKA MISYJNA

We wtorek 14 maja 2019 r. w Krośnie odbyła się Majówka Misyjna pod hasłem "I ty możesz zmienić świat na lepszy” zorganizowana przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Wzięła w niej udział 23 osobowa grupa uczniów klas II -VIII  naszej szkoły, którzy na co dzień angażują się w pomoc misjom i działania wolontariatu. Spotkanie rozpoczęło się  pantomimą pt. "Spragnieni miłości". Następnie sprawowana była Msza św. przez misjonarza, który od 43 lat pracuje w Kamerunie.

Potem czekało na uczestników wiele atrakcji: malowanie twarzy, fryzury świata, Kuchnia Misjonarza, Afrykańska Szkoła, Cukiernia Bambo, Wystawa Misyjna, wspólne zabawy, Targ pod Baobabem - loteria fantowa, "mundurowe" koło fortuny, stoisko z pamiątkami z Afryki, napoje i kanapki.

Podczas Majówki dzieci mogły miło i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami – wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, potańczyć, pośpiewać, nauczyć się grać na fletni Pana czy kilku słów w języku afrykańskim, ale również dowiedzieć się jak wygląda życie codzienne w Afryce i nieść pomoc materialną dla najmłodszych mieszkańców tego kontynentu. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone będą na szpital dla dzieci w Kamerunie.

Na zakończenie Majówki  ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego i wręczone nagrody. Wśród zwycięzców znalazł się Antoni  Wilk uczeń klasy II , który zdobył   III miejsce. Antosiowi -gratulujemy!