SPOTKANIE HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNE

17 maja gościliśmy w naszej szkole majora rezerwy Zdzisława Niemczyckiego, który na spotkaniu z uczniami podzielił się swoją wiedzą historyczną i wzruszającymi osobistymi wspomnieniami z okresu I i II wojny światowej. Pan major opowiedział też o ciekawych ludziach – uczestnikach wojny, których spotkał na swojej drodze życia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem i wielką uwagą wysłuchali opowieści świadka historii. Major Z. Niemczycki ofiarował do szkolnej Izby Pamięci 2 mundury wojskowe: mundur galowy (kurtkę i płaszcz) oraz mundur polowy (kurtkę i spodnie). Przekazał też na rzecz szkoły, ze swojej prywatnej biblioteczki, książki i publikacje historyczne. Na zakończenie uczniowie podziękowali wyjątkowemu gościowi za spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.